O trzy metry nad niebem za dużo

Babi Gervasi– główna bohaterka powieści miłosnej “Trzy metry nad niebem”, jest kwintesencją ostrożności, roztropności i sumienności. Federico Moccia w swym bestsellerowskim wydaniu pragnął ukazać bohaterkę jako ułożoną oraz dobrze wychowaną dziewczynę, która pomimo zapewnień, zstąpiła na bardzo zdradliwą ścieżkę- ścieżkę miłości. 

Początek końca 

 Nastolatka tak jak każdego innego dnia, jechała wraz ze swym ojcem do szkoły. Jednakże, ten poranek wywrócił jej życie do góry nogami. Zupełnym przypadkiem Step– przysłowiowy niegrzeczny chłopiec z zawadiackim uśmiechem, podjechał pod szybę, zaczynając rozmowę w dość arogancki sposób, czym zdecydowanie nie przypadł jej do gustu. Od tamtej pory, na nieszczęście Babi, spotyka chłopaka w wielu innych okolicznościach i choć broni się przed tym zaciekle- przegrywa z rodzącym się uczuciem między tym dwojga. 

Przeciwności losu 

 Z sumiennej uczennicy zamienia się w beztroską nastolatkę, która jak wiele innych dziewcząt, po raz pierwszy szaleńczo się zakochała. Ich związek nie należy do łatwych, różnice priorytetów i wychowania dają się we znaki. Pomimo wszelakich przeszkód, żadna ze stron nie odpuszcza i nawet napięcia rodzinne nie powstrzymują ich przed oddawaniem się w objęcia miłości.  

Niestety, los nie zawsze pozwala na szczęśliwe zakończenia i tym razem nie jest inaczej. Step pomimo swej ewaluacji z bezuczuciowego i bezdusznego chuligana do kochającego i wspierającego partnera, pokazał, że czasem całkowita zmiana osoby jest niemożliwa. Powrót do najczarniejszych czeluści swojej osobowości był przesądzony. Babi wiedziała na jaki związek się pisze, ale zapewne nie spodziewała się, jak ogromny ból to przyniesie. 

Wzruszająca do łez powieść autora 

Federico Moccia już nieraz udowodnił, że potrafi wzruszyć nawet najtwardszych zawodników. “Trzy metry nad niebem” jest idealnym tego przykładem. Dwójka ludzi z całkowicie odmiennych światów znajduje wspólną więź, która pozwoli im stworzyć swój własny mały świat, gdzie nie ma miejsca na rygorystycznych rodziców ani na nielegalne wyścigi. Znajduję się tam tylko para bezgranicznie zakochanych osób, którzy nie chcą stracić tej wspólnej cząstki siebie, pozwalającej im dalej żyć.  

 

 

Copyright © 2021