Seria “Trzy metry nad niebem”- Federico Moccia

Seria “Trzy metry nad niebem” autorstwa Federico Moccia, stała się światowym bestsellerem, ze względu na jej niezwykłe przedstawienie losów dwojga zakochanych.

O autorze

Federico Moccia urodziła się w Rzymie. Jest producentem filmowym, i scenarzystą. Jego debiutancka powieść “Trzy metry nad niebem” stała się we Włoszech nie tylko bestsellerem, ale także jest uważana za kultową. Została także nagrodzona nagrodą, w kategorii młodzi dorośli w 2004 roku Premio Insula Romana, jak i również nagrodą Premio Torre di Castruccio w kategorii Narrative 2004. W 2010 roku książka “Trzy metry nad niebem” została sfilmowana i odniosła ogromny sukces. 

Seria “Trzy metry nad niebem”- Federico Moccia

W skład serii “Trzy metry nad niebem” wchodzą trzy książki. “Trzy metry nad niebem” poznajemy losy Babi i Step. Babi jest dobrą dziewczyną z dobrego domu. Uczy się w prywatnej szkole i nie sprawia żadnych problemów. Step z drugiej strony jest ulicznym chuliganem, który nie rozstaję się ze swoim motocyklem. Wszystko się zmienia, gdy tych dwoję, spotyka się pewnego dnia, i ich życie zmienia się o 180 stopni. Mimo sprzeciwu matki Babi, dziewczyna zaczyna się umawiać ze Stepem. Babi po spotkaniu chłopaka się zmienia, zaczyna się przed nim otwierać i zaczyna żyć własnym życiem, kiedy to Step łagodnieje, i opowiada Babi o swoich przeżyciach. Czy związek tych dwojga ma szansę na przetrwanie? “Tylko ciebie chce” tym razem Babi i Step będą musieli zmierzyć się z rozstaniem, ponieważ Stepowi nie podoba się zachowanie dziewczyny, i w dodatku na jego drodze staje Gin, z którą Step ma szansę uporać się ze swoją przeszłością. “Trzy razy Ty”- Gin i Step spodziewają się swojego pierwszego dziecka, i planują wspólne życie. Lecz dla Stepa nic nie jest takie, jaki sobie wyobrażał. Wciąż pamiętam o Babi, i kiedy spotyka ją znów po latach, nie może się oprzeć, i znów zaczyna spotykać się z dziewczyną, która wyjawia mu sekret, który skrywała przed nim przez wiele lat. 

 

Copyright © 2021