“Trzy metry nad niebem” – idealna książka dla młodzieży

Kto z nas nie lubi czasem sięgnąć po nieco lżejszy gatunek literatury, taki, który dostarczy nam prawdziwych emocji, wzruszeń i zwyczajnej rozrywki. Takim gatunkiem jest na pewno literatura młodzieżowa, do której należą między innymi “Trzy metry nad ziemią”. Autor tej książki, Federico Moccia, to Włoch piszący piękne historie o miłości, które w wielu przypadkach doczekały się udanych adaptacji filmowych. Co ciekawe, książka ta początkowo nie została wydana przez tradycyjne wydawnictwo, autor wydał ją na swój koszt w 1992 roku. Dopiero po dłuższym czasie “Trzy metry nad ziemią” doczekały się wznowienia, a nawet publikacji dwóch kolejnych tomów, czyli “Tylko Ciebie chcę” i “Trzy razy Ty”.

Zarys fabuły “Trzech metrów nad niebem”

W książce poznajemy 16-letnią Babi, piękną i młodą dziewczynę, która ma przed sobą wspaniałą przyszłość. Jej życie układa się zgodnie z planem, dopóki na jej drodze nie staje nieco starszy od niej Step. Życie tego młodego i gniewnego chłopaka to wyścigi motocyklowe, bójki i zatargi z prawem. Początkowo wydaje się, że ta dwójka nie ma ze sobą kompletnie nic wspólnego, ale może to właśnie przeciwieństwo charakterów tak ich do siebie przyciąga. Czy osoby tak różne mogą stworzyć udany i trwały związek? Pewne jest, że na drodze ku ich wspólnemu szczęściu pojawi się wiele problemów, z którymi będą musieli sobie poradzić.

Step i Babi kradną serca

Kluczem do sukcesu tej powieści jest bez wątpienia piękna, nieco pogmatwana, miłosna historia. Nie byłoby jej jednak bez dwojga głównych bohaterów, którzy podbili serca swoich czytelników w wielu krajach. To im kibicujemy do samego końca i mamy nadzieję, że uda im się razem osiągnąć szczęście. Autorom nie zawsze udaje się wykreować takich bohaterów, którzy wydają się nam realni, a tacy są właśnie Step i Babi. To złożone postaci,  w których życiu nic nie jest czarno-białe, a my nie zawsze popieramy podejmowane przez nich decyzje. To wszystko jednak nie przeszkadza nam ich kochać i im kibicować.

Copyright © 2021